Help Care

Help Care to system wspomagający funkcjonowanie osób starszych, niepełnosprawnych, wymagających opieki. System sprawdzi się również w przypadku dzieci, które wyjeżdżają na wakacje. Help Care to urządzenie składające się z nadajnika posiadającego kartę SIM, stacji kodowania oraz przewodu, który zasili ładowarkę. .

Zasady działania: Urządzenie zostaje zaprogramowane na max 3 numery telefonów, do których będzie wysyłany sygnał o sytuacji zagrożenia. Gdy osoba użytkująca będzie potrzebowała pomocy naciśnie przycisk SOS i przytrzyma 3 sekundy. System natychmiast wyśle sms-y powiadamiające do zaprogramowanych numerów oraz do Centrali (treść sms-a np. POMOCY). Następnie rozpoczyna wykonywanie połączeń początkowo na pierwszy numer, gdy nikt nie podejmie rozmowy, połączenie kierowane jest na kolejny numer i analogicznie na kolejny. Po nieudanych próbach połączenia, urządzenie oczekuje 5 minut i dzwoni kolejny raz. Jednocześnie Centrala odbierająca sygnał również podejmuje próby połączenia z zaprogramowanymi numerami. Jeżeli uda się połączyć z danym numerem, osoba odbierająca jest w kontakcie głosowym z poszkodowanym i może zapytać co się stało, czy wszystko jest w porządku. Urządzenie to posiada funkcję detekcji upadku. Funkcja ta zostaje uruchomiona, gdy osoba posiadająca nadajnik wykona nagły ruch – przesunięcie co najmniej o 1 m oraz 45°. Urządzenie wyśle sms-y a w późniejszym etapie rozpocznie próby wykonywania połączeń. Gdy osoba odbierze telefon – połączenie lub sms oraz upewni się, że wszystko z użytkownikiem jest w porządku ma możliwość odwołania alarmu dzwoniąc do Centrum Operacyjnego Skarem. Kolejnym udogodnieniem wypływającym z funkcjonowania Help Care jest opcja śledzenia. Nadajnik posiada funkcję GPRS. Ma możliwość wysłać sms z linkiem Google Maps z połączeniem danej osoby a dokładniej nadajnika. Funkcja ta sprawdzi się w przypadku kontroli nie tylko osoby starszej, ale również dzieci, które wyjechały na wakacje lub inną wycieczkę.

zamow

OPIS PRODUKTU .

Help Care – urządzenia do wysyłania informacji SOS, namierzania użytkownika oraz śledzenia pozycji GPS. Urządzenie jest innowacyjnym, miniaturowym rozwiązaniem do zdalnego pozycjonowania z wbudowanymi technologiami U-blox GPS oraz GSM/GPRS oraz wodoodpornością o klasie IPX5. Może być wykorzystywany we wszelkich dziedzinach życia - od monitoringu pracy pracowników terenowych, wsparcia pracy służb medycznych aż po monitoring dzieci i osób starszych.